Zwembad Sorghvliedt baart zorgen

Publicatiedatum

Auteur

Caroline Bastiaens

Deel dit artikel

Zwembad Sorghvliedt in Hoboken is sinds donderdag 17 februari gesloten voor het publiek, wegens een probleem aan het plafond. Het klonk toon dat er nog verder onderzoek moest gebeuren voor er meer duidelijkheid kon gegeven worden over de duur van de sluiting. Publieke zwemmers worden tijdens de sluiting toegeleid naar andere stedelijke zwembaden in de buurt.

Ook voor scholen en clubs die in Sorghvliedt actief zijn, zocht Sporting A in samenspraak met hen naar oplossingen.

We zagen op het college van 11 maart een aanbesteding passeren voor een ruimtestelling en lazen dat de stadsingenieur tot half april tijd nodig had om verdere conclusies te maken. Verdere communicatie bleef tot op heden echter uit naar de zwemmers. Zwemmers die hun thuisbasis niet zo graag opgeven en abonnementhouders van Sorghvliedt die ondertussen veel (betaalde) zwemtijd verloren zien gaan. We stelden schepen Wouters dan ook enkele vragen naar de actuele status.

Hij gaf aan dat het zwembad alvast tot september buiten gebruik zou zijn. Er is een oplossing gevonden voor het schoolzwemmen en abonnementhouders kunnen in andere Antwerpse zwembaden terecht. Het siert de schepen dat hij snel naar een oplossing werkt, maar het vestigt toch maar weer de aandacht op de ouderdom van onze zwembaden en de nood aan extra zwemwater in onze stad.

Nieuws

De premetro wacht een openhartoperatie

De Antwerpse premetro sluit grotendeels van mei 2026 tot december 2026. Dat blijkt uit een nieuwe interne planning van vervoersmaatschappij De Lijn. Aanvankelijk werd gepland om de werken aan de oudste delen van de premetro gefaseerd uit te voeren, zodat een minimumexploitatie voorzien bleef. De Lijn past haar plan nu aan naar een integrale sluiting van de premetro tussen Linkeroever en het Centraal Station. Het grootste deel van 2026 zou er op deze manier geen tram onder de Meir rijden.

Wachtlijsten zwemmen

Vlaanderen heeft steeds minder zwembaden. Op scholen daalt daardoor het aantal zwemlessen al jaren en zien ouders zich genoodzaakt om voor hun kinderen privélessen te nemen of hen bij zwemclubs in te schrijven om de basis te leren.

Zwerfsignalisatie

Werfsignalisatie wordt in onze stad nog al eens gemakkelijk zwerfsignalisatie. Het valt elke keer weer op hoeveel borden er op onze stoepen achterblijven na werken en hoe lang ze daar nog blijven rondslingeren.