Tijdens de commissiezitting van vorige week uitte fractieleider Nahima Lanjri haar waardering en appreciatie al voor het beleidswerk van schepen Meeuws. Ze herhaalde dat op de gemeenteraad gisteren. Want met Tom Meeuws verliest Antwerpen een zeer goed, sociaal politicus.
Niet alleen zijn vertrek is jammer, ook wat nadien gebeurde is meer dan spijtig. Want aan het potje moddergooien, volgens Meeuws zelf de karaktermoord op hem, heeft niemand wat.
Het heeft de anti- en apolitiek weer verder gevoed. We hebben het allemaal als politici al zo moeilijk om mensen nog te bereiken en geloofwaardig over te komen. Als we er dan weer mekaar door het slijk beginnen halen, krijgen die criticasters weeral gelijk.
En dat is niet terecht, want er zijn heel wat politici die wél goed werk leveren, vaak in stilte. Mekaar zwarte pieten geven hoort niet, en daarin heeft deze stad zich rond de zaak Meeuws geen voorbeeld getoond. Zij die de lekken waren, zij die meenden te moeten scoren op de persoon Meeuws, ze hebben in eigen voet geschoten. Jammer, jammer, jammer. En niet voor herhaling vatbaar, tenzij we willen dat de burger inderdaad ons allen nog meer de rug toekeert. Als cd&v-fractie betreuren we die incidenten zeer hard.
Steek je tijd en energie liever goed bestuur, in het aanpakken van de echte problemen waar mensen mee geconfronteerd worden in deze stad: onveiligheid, armoede, betaalbare woningen, het aanpakken van de schooluitval enz.. Dat is ook wat mensen verwachten van politici.
Dus Tom, toch een dikke merci.
HLN