Orry Van de Wauwer, lid van de commissie Jeugd in het Vlaams Parlement, reageert heel scherp op de beslissing van het Antwerpse stadsbestuur om de subsidies voor JC Den Eglantier in Berchem stop te zetten.
“Hiermee laat het stadsbestuur jongeren en het jeugdwerk opnieuw in de kou staan. Vorige week kondigde de stad nog trots aan dat ze de gemeentelijke opcentiemen op de personenbelasting gaat verlagen omdat de stadskas er warm bij zit. Vandaag horen we dat er geen budget is voor de ondersteuning van een jeugdhuis. Na eerder de cultuursector, worden nu jongeren en het jeugdwerk de dupe van het beleid van dit stadsbestuur ” reageert Van de Wauwer.
Antwerps schepen van Jeugd Jinnih Beels stelt in Gazet van Antwerpen dat ze JC Den Eglantier steunde om een aanvraag in te dienen bij de Vlaamse Overheid om erkend te worden als bovenlokaal jeugdhuis, maar betreurt dat dit niet gelukt is.
Jeugdbeleid: Vooruit bespaart in Antwerpen, cd&v investeert in Vlaanderen
Ook hier reageert Van de Wauwer scherp: “Deze verklaring van de schepen is pure afleiding van het eigen falend beleid. In tegenstelling tot schepen Beels, neemt Vlaams cd&v-minister van Jeugd Benjamin Dalle wel zijn verantwoordelijk. Waar Antwerpen bespaart op jeugdbeleid (de schepen voorziet een groei van 2% in middelen, terwijl dit verre van de gestegen loon- en werkingskosten gezien de inflatie en hogere energieprijzen volgt, wat de facto een daling van middelen inhoudt voor de jeugdsector), voorziet minister Dalle jaarlijks 30% extra middelen voor bovenlokale jeugdhuizen. Hij erkende bovendien ook twee Antwerpse organisaties (City Pirates en KAVKA) als bovenlokale jeugdhuizen.”
Toekomst JC Den Eglantier gehypothekeerd
Daarenboven klopt de argumentatie van Antwerps jeugdschepen Beels niet. “Vlaanderen kan ook pas Vlaamse middelen geven wanneer een jeugdcentrum een basiswerking heeft, gesubsidieerd door het lokaal bestuur.Met de beslissing tot stopzetting van stedelijke subsidies hypothekeert de schepen de toekomstkansen van JC Den Eglantier voor Vlaamse middelen” besluit Van de Wauwer.
Vrouw & Maatschappij stad Antwerpen bundelt krachten met Rebelle voor actie ‘Rebeline’. Vrouwen ervaren 50 tot 60% meer bijwerkingen van medicatie dan mannen en belanden 33% vaker in het ziekenhuis omwille van geneesmiddelen die niet optimaal op hun lichaam zijn afgestemd. Dat is geen toeval: decennialang werd medisch onderzoek voornamelijk gebaseerd op het mannenlichaam. Nog altijd zijn vrouwen ondervertegenwoordigd in klinische studies en worden onderzoeksresultaten zelden uitgesplitst naar sekse. De gevolgen voor de gezondheid van vrouwen zijn aanzienlijk.
Voel je je ooit ongemakkelijk of onveilig als je op stap bent? Misschien jij zelf, of iemand anders die je ziet. Dan is het goed om te weten dat er een eenvoudig codewoord is waarmee je discreet om hulp kunt vragen: ‘Angela’.
Afgelopen dinsdag heeft onze schepen Vincent het resultaat van maanden werk: de meerjarenplanning (MJP) voor 2026-2031, aan de pers voorgesteld. Dit is de concrete vertaling van het bestuursakkoord “Een bruisend en gastvrij district Antwerpen, waar elke Antwerpenaar zich thuis voelt.” Als enige CD&V-schepen in het districtscollege heeft Vincent, met de steun van onze leden, duidelijke christendemocratische accenten verankerd: een nabij bestuur, luisteren naar de noden in de wijken, investeren in verbinding en dialoog en zorg voor een leefbare, groene en verkeersveilige leefomgeving.