Cd&v Hoboken verkiest nieuwe voorzitter

Publicatiedatum

Tags

Hoboken

Auteur

Carolyn Krekels Krekels

Deel dit artikel

Cd&v Hoboken koos aan het begin van de nieuwe legislatuur ook een nieuwe voorzitter. Mieke Pauwels kon op het vertrouwen van de leden rekenen en volgt Bart Vercauteren op die na zes jaar had aangegeven de fakkel te willen doorgeven. Naast Mieke als afdelingsvoorzitter werd Alex Van Geel verkozen tot lokaal voorzitter van cd&v senioren en Jarne Buysse tot Hobokens voorzitter voor jong cd&v.

Mieke ziet het voorzitterschap als grote eer maar beseft dat er uitdagingen zijn in Hoboken. “We staan voor de belangrijke taak om te werken aan een beter en inclusiever Hoboken, waar iedereen een stem heeft en kansen krijgt. We willen vastberaden en met passie onze visie proberen realiseren door samen, over partijgrenzen heen, te bouwen aan een mooie toekomst voor Hoboken. Dit doe ik natuurlijk niet alleen maar samen met een toffe ploeg waar ik naar uit kijk om mee samen te werken.”

De ploeg waarover Mieke spreekt, bestaat onder andere uit Alex Van Geel die als kersvers voorzitter van de cd&v senioren, die senioren weer een "smoel" wil geven. “Om dit te realiseren zal ik, op geregelde tijdstippen, de senioren vragen naar hun visie en hun verlangens. Senioren zijn niet de ouderen van vroeger, integendeel, senioren zijn zeer actief en nodig in alle geledingen van de maatschappij.”

Jarne heeft op zijn beurt een duidelijk visie voor de jongeren: “Ik wil de komende jaren een verbindende rol spelen tussen jongeren en politiek. Nog te vaak worden zaken boven jongeren hun hoofd beslist terwijlze wel degelijk een impact kunnen hebben op hun dagelijkse leven. Verder blijft het belangrijk om ook jongeren te bereiken die moeilijker hun weg vinden in de maatschappij en het bredere middenveld. Als student orthopedagogie geloof ik in de kracht van jongeren, maar moeten we hen wel de juiste ontplooiingskansen bieden. Dit doen we door in hen te investeren en niet door een streng, asociaal, koud beleid te voeren.”

Oppositiekuur

Cd&v Hoboken werd na de verkiezingen van oktober niet meegenomen in de meerderheid dus heeft voormalig districtsschepen Carolyn Krekels plaats genomen op de oppositiebanken. Daar liet ze tijdens de eerste raadscommissie meteen haar stem horen met niet minder dan 76 vragen over een bestuursakkoord dat eerder onvolledig en weinig concreet was. Cd&v keurde het bestuursakkoord dan ook niet goed.

Uiteraard zal het nieuwe college de koers van de voorbije legislatuur grotendeels verderzetten. Uit het bestuursakkoord was echter niet duidelijk welke goede initiatieven behouden blijven en welke initiatieven overboord worden gegooid. Over andere dingen die het bestuursakkoord wel haalden, werd dan weer duidelijk niet erg hard nagedacht. Hoboken is groter dan de Kioskplaats. Tijdens de eerste districtsraad bleek duidelijk het ongenoegen van de meerderheid over de kritische
en opmerkzame houding van het nieuwe oppositielid. “Als het goed is, zullen wij de komende legislatuur zeker ondersteunen. Maar de Hobokenaar verdient goed bestuur en wakkere vertegenwoordigers. Het signaal is gegeven dat we wakker zijn,” aldus Pauwels.

Nieuws

Agressiemeldingen bij OCMW bijna verdubbeld

Tussen 2022 en 2024 verdubbelde het aantal agressiemeldingen binnen de Antwerpse dienst Sociale Dienstverlening bijna, waartoe ook het OCMW hoort. Waar er in 2022 al 191 agressiemeldingen waren, liep dit in 2023 verder op tot 217 meldingen en steeg dit in 2024 naar maar liefst 324 agressiemeldingen.

De premetro wacht een openhartoperatie

De Antwerpse premetro sluit grotendeels van mei 2026 tot december 2026. Dat blijkt uit een nieuwe interne planning van vervoersmaatschappij De Lijn. Aanvankelijk werd gepland om de werken aan de oudste delen van de premetro gefaseerd uit te voeren, zodat een minimumexploitatie voorzien bleef. De Lijn past haar plan nu aan naar een integrale sluiting van de premetro tussen Linkeroever en het Centraal Station. Het grootste deel van 2026 zou er op deze manier geen tram onder de Meir rijden.

Wachtlijsten zwemmen

Vlaanderen heeft steeds minder zwembaden. Op scholen daalt daardoor het aantal zwemlessen al jaren en zien ouders zich genoodzaakt om voor hun kinderen privélessen te nemen of hen bij zwemclubs in te schrijven om de basis te leren.